Töötajate kaugtööle üleviimiseks on vaja esmalt tagada kodukontoris turvaline töökeskkond ning mõelda sellele, kuidas tööandja tagab kodukontoris tööaja ja töösiseste puhkepauside järgimise nii, et töötaja ei teeks ületunnitööd, milles osapooled ei ole eraldi kokku leppinud ega kuulu hilisemalt tööandja poolt hüvitamisele.
Eelnevast tulenevalt eelneb kaugtöö töökorraldusreeglite kehtestamisele esmalt kaugtöö töökeskkonna riskianalüüs, et hinnata töökeskkonna bioloogiliste ohutegurite riske ja nakatumise ohtu, kestvust, mõju. Samuti tuleb välja selgitada võimalikud ohud ning hinnata riskide mõju töötaja tervisele ja ohutusele, et töötaja saaks vajadusel rakendada vajalikke lisameetmeid riskide vältimiseks ja tagada töötervishoiu- ja tööohutuse seaduses sätestatud nõuete täitmine. Ka vajab lahendamist, kuidas juhitakse ja kontrollitakse töötamist, töökäigus töövahendiga loodud andmete turvalist töötlemist, liikumist ning isikuandmete töötlust, kas olemasoleva või eraldi loodava veebirakenduse kaudu, mida kasutavad üksnes kaugtööl olevad töötajad tööajal.
Tööohutusjuhendis tuleb üle vaadata töövahendite, isikukaitsevahendite kasutamise, ohtudest hoidumise abinõude, ohtudest teavitamise kui ka hädaolukorra abinõude (esmaabi, päästetööde) juhendid.
Töötervishoiu- ja tööohutuse seaduses sätestatud nõuete täitmise tagamiseks on vaja ettevõttes nimeliselt ära määrata, kes töötajatest täidab töökeskkonnaspetsialisti ülesandeid ning tema kontaktandmed.